YENİDEN REFAH PARTİSİ ŞAHİNBEY İLÇE BAŞKANI SUAT BOZKURT` DAN 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ MESAJI

Bugün GÜNDEM 

Yeniden Refah Partisi Şahinbey İlçe Başkanı Suat Bozkurt, 3 Mayıs Türkçülük Günü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Başkan Bozkurt , “Türk, bir ırkın, bir etnik kökenin adı değil, İslam ile şereflendirilmiş, zulme ve haksızlığa başkaldıran büyük bir milletin adıdır.

10 asırdan fazla bir süre İslam’ın sancaktarlığını yapmış olan Türk nesli, bir ırkın, bir etnik kökenin adı değil, ağırlıklı olarak Orta Asya, Anadolu, Balkanlar ve Ortadoğu’da yaşayan, İslam ile şereflendirilmiş, zulme ve haksızlığa başkaldıran büyük bir milletin adıdır. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün söylediği gibi; ‘Doğuşumdaki tek olağanüstülük, TÜRK olarak dünyaya gelmemdir.’ Sözleri bizlere varlığımızın önemini göstermektedir.

3 Mayıs 1945 tarihinde Tophane Askeri hapishanesinde Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar ve Reha Oğuz Türkkan başta olmak üzere 10 mahkum tarafından kutlanan Türkçülük Günü, bir sonraki senelerde de yapılan toplanmalar ile Türkçülük Günü adını almıştır.

Bu vesileyle; 3 Mayıs ruhunun tüm yüreklerde bütün heyecanı ve samimiyetiyle yaşanması dileğiyle dünya üzerindeki tüm Türk Devletlerinin 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutlar, saygılar sunarım.”

HALİL İBRAHİM YILDIRIM-ANKARA

Related posts

Leave a Comment