VURAL’DAN BERLİN’NDEKİ HACI BAYRAM CAMİİ BASKININA SERT TEPKİ

VURAL’DAN BERLİN’NDEKİ HACI BAYRAM CAMİİ BASKININA SERT TEPKİ

DÜNYA 

VURAL’DAN BERLİN’NDEKİ HACI BAYRAM CAMİİ BASKININA SERT TEPKİ!

Berlinli hukukçu Prof. Dr. Abdurrahim Vural, Berlin’deki Hacı Bayram Camii’ne polis baskını düzenlenmesini ağır dille kınadı. Vural, söz konusu polis operasyonunun inanç hürriyetini yok saydığını belirtti.
Prof. Dr. Abdurrahim Vural, Almanya’nın başkenti Berlin’deki Hacı Bayram Camii’ne düzenlenen polis baskınını, Gurbet Postası Haber’e yaptığı açıklamayla ağır dille kınadı. Vural açıklamasında, ”Berlin’deki Hacı Bayram Camii’nde gerçekleştirilen, Avrupa’yı Orta Çağ karanlığına her geçen gün biraz daha yaklaştıran ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği apaçık ortada olan, inanç hürriyetini tümden yok sayan polis ve savcılık tarafından alçakça, kahpece yapılan operasyonu şiddetle kınıyorum. Bu baskın tamamen keyfi yapılmıştır. Polisin ve savcının elinde açık deliller olmasına rağmen, olayın aydınlatılmasına rağmen müslümanları korkutma amaçlı, Almanya’daki camiilerin ve müslümanların imajını kötüye çıkarma ve yerle bir etmek amaçlı; müslümanları dolandırıcı olarak topluma lanse etmek için ve yine olayın aydınlatılmasına rağmen böyle bir baskını korkutma amaçlı ve müslüman cemaati kirminalize etmek ve dolandırıcı göstermek için bu baskın yapılmıştır” ifadesini kullandı.

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL -ALMANYA

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish