PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL BERLİN YABANCILAR DAİRESİ’NDEKİ RÜŞVET ÇARKINI ORTAYA ÇIKARDI!

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL BERLİN YABANCILAR DAİRESİ’NDEKİ RÜŞVET ÇARKINI ORTAYA ÇIKARDI!

DÜNYA 

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL BERLİN YABANCILAR DAİRESİ’NDEKİ RÜŞVET ÇARKINI ORTAYA ÇIKARDI!

Almanya’nın Berlin kentinin Yabancılar Dairesi’nde en az 180 Türk vatandaşına rüşvet karşılığı süresiz oturum izni verildiği iddia edilen ve bu yolla Berlin Yabancılar Dairesi çalışanlarının ve müdürü Engelhard Mazanke’nin kişi başı 21 bin Euro’ya varan rüşvet aldıkları iddiaları Almanya’nın başkenti Berlin gündemine düşerek, bomba etkisi yaptı.

Aynı zamanda, süresiz otorum karşılığı rüşvet skandalı iddialarının içinde Berlin Savcılığı’nın ve Polisi’nin de olduğu iddia edilmekte.

Konuyla ilgili haber merkezimize hukukçu Prof. Dr. Abdurrahim Vural, ”Berlin Yabancılar Dairesi’ndeki rüşvet çarkını ortaya çıkardık. Berlin Yabancılar Dairesi’ndeki rüşvet olayının başını müdür Engelhard Mazanke çekiyor. En az 180 Türk vatandaşına, kişi başı 21 bin Euro’ya varan rüşvetle süresiz oturum vermişler. Biz bu rüşvet olayını ortaya çıkardığımızdan dolayı, bize karşı sert tavır aldılar. Yaklaşık 40 müvekkilimizin bu konuda haklarını arıyoruz. Savcılık ve polis de bizzat bu rüşvet çarkının içinde. Ayrıca Berlin Landeskriminalamt’ın, yani Berlin Eyalet Kriminal Dairesi’nin ve Berlin Savcılığı’nın bu rüşvet çarkının ortya çıkması için çaba sarfedecekleri yerde, bizi suçluyorlar. Güya biz kendilerine iftirada bulunuyormuşuz şeklinde. Berlin Landeskriminalamt, yani Berlin Eyalet Kriminal Dairesi ve Berlin Savcılığı bu işi oldu bittiye getirip, bu rüşvet çarkının üstünü örtmek istiyorlar ve biz bu işin aydınlanması için tüm hukuki imkanlarımızla mücadele edeceğiz”
şeklinde açıklamalarda bulundu.

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL-ALMANYA

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish