MİLLÎ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR: “Saldırının Ardından Bölgeden Kaçmaya Çalışan Toplam 13 Terörist Etkisiz Hâle Getirildi”

MİLLÎ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR: “Saldırının Ardından Bölgeden Kaçmaya Çalışan Toplam 13 Terörist Etkisiz Hâle Getirildi”

GÜNCEL 

 

 

 

 

 

 

 

MİLLÎ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR: “Saldırının Ardından Bölgeden Kaçmaya Çalışan Toplam 13 Terörist Etkisiz Hâle Getirildi”
27.11.2022

 

 

 

Haberin Fotoğrafları
1.jpg
2.jpg
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile Irak sınırındaki birliklerde gerçekleştirdiği inceleme ve denetlemelerini sürdürüyor.

Bu kapsamda 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığına gelen Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile Harekât Merkezine geçti.

Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Pençe-Kilit Harekâtı’na katılan birliklerin komutanları ile video telekonferans toplantısı gerçekleştiren Bakan Akar, harekâtın zorlu ve arazi şartlarına rağmen planlandığı gibi başarıyla devam ettiğini ifade etti.

Teröristlerin hain saldırıları sonucu şehit olan Mehmetçiğe rahmet; yaralılara şifa dileklerini ileten Bakan Akar, şunları söyledi:

“Şehitlerimiz, büyük bir kahramanlık göstererek canlarını verdiler. Kahraman silah arkadaşlarımız şehit oldu ancak teröristlerin hain saldırısını önledi, teröristlerin planlarını bozdu. Saldırının ardından bölgeden kaçmaya çalışan teröristlere karşı komandolarımız tarafından başlatılan operasyon sonucu 3’ü bugün olmak üzere toplam 13 terörist etkisiz hâle getirildi. Etkisiz hâle getirilen teröristlerin arasında saldırıyı gerçekleştiren hainler de yer alıyor. Arkadaşlarımızın kanını yerde bırakmadık, bırakmıyoruz. Pençe-Kilit Harekâtı’nın başından itibaren 480 terörist etkisiz hâle getirildi. Şehitlerimizin her damla kanının hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz.”

Terörle mücadelenin en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam edeceğini vurgulayan Bakan Akar, “Teröristler için hesap zamanı. Yapılanların hepsinin hesabını soracak ve asil milletimizi terör belasından kurtaracağız. Bunlara kim destek verirse versin, kim arka çıkarsa çıksın bu mücadele durmayacak, sonuna kadar götüreceğiz.” dedi.

 

kaynak:https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/27112022-43532

 

 

Related posts

Arabic Arabic Azerbaijani Azerbaijani Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Hindi Hindi Italian Italian Kazakh Kazakh Kyrgyz Kyrgyz Polish Polish Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Tajik Tajik Turkish Turkish Uzbek Uzbek