MİLGEM Korvetlerinin 4’üncüsü İçin Pakistan’da Sac Kesim Töreni Gerçekleştirildi

MİLGEM Korvetlerinin 4’üncüsü İçin Pakistan’da Sac Kesim Töreni Gerçekleştirildi

DÜNYA 

MİLGEM Korvetlerinin 4’üncüsü İçin Pakistan’da Sac Kesim Töreni Gerçekleştirildi

Türkiye tarafından Pakistan’a ihraç edilen MİLGEM korvetlerinin 4’üncüsü için Karaçi Tersanesinde Sac Kesim Töreni gerçekleştirildi. Törene, Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Muhammed Amjad Han Niyazi ve bağlı kuruluşumuz ASFAT A.Ş. Genel Müdürü Esad Akgün ve diğer davetliler katıldı.

ASFAT A.Ş. Genel Müdürü Esad Akgün törende yaptığı konuşmada, Pakistan için üretilen MİLGEM korvetleriyle ilgili etkinliklere her katıldığında ilk kez katılıyormuş gibi hissettiğini ifade ederek her bir etkinliğin iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendirdiğini söyledi. Genel Müdür Akgün, bu kardeşliği güçlü ekip çalışması ve iş birliği ile güçlendirdiklerini dile getirerek MİLGEM projesinde şimdiye kadar 32 blokun tamamlandığını ve bunların kızağa konulduğunu belirtti. Üretimi tamamlanan 14 blokun kızağa konulmayı beklediğini aktaran Esad Akgün, 38 blokun yapımının da sürdüğünü ifade etti.

DOSTA VE DÜŞMANA GÜÇLÜ MESAJ VERİLECEK

ASFAT A.Ş. Genel Müdürü Esad Akgün, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerine rağmen projeyi zamanında ve bütçe dâhilinde bitirmek için insani olarak mümkün her şeyi yaptıklarına dikkati çekti.

İlk gemilerinin denizi kucaklayacağını göreceklerini ifade eden Akgün, bu sayede Pakistan ve Türkiye’nin her zaman birlikte hareket edeceğine dair tüm dostlara, düşmanlara ve dünyaya güçlü bir mesaj verileceğini söyledi.

Akgün, Pakistan Silahlı Kuvvetlerini Türk Silahlı Kuvvetlerinden farklı görmediklerini belirterek ASFAT’ın Pakistan istediği sürece onların yanında olacağını kaydetti.

Kaynak:https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/1562021-20511

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish