MEHMET FETTAH ÇİFTÇİ `DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

MEHMET FETTAH ÇİFTÇİ `DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

KÜLTÜR SANAT 

AK Parti 27.Dönem Hatay Milletvekili Adayı Bayir Bucak Türklerini Koruma Tanıtma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Fettah Çiftçi, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bayir Bucak Türklerini Koruma Tanıtma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Fettah Çiftçi, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Aziz milletimiz başta olmak üzere tüm İslam Âleminde yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en güzel örneklerinin sergilendiği Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurban, Yüce Rabbimizin bizlere vermiş olduğu nimetlere şükrün, kulluğun, paylaşmanın, yardımlaşmanın, cömertliğin ifadesidir. Kurban Bayramı, bizlere millî ve manevi değerlerimize sahip çıkarak hoşgörü ve sevgiyi hayatımıza hâkim kılmanın önemini hatırlatır. Bizi biz yapan bu insani hasletlerimizin öne çıktığı Kurban Bayramı’nda, “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” anlayışıyla hareket ederek ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağız. Bunun mana ve önemi çok iyi kavramış olan milletimiz, köklü kültürü ve manevi değerlerine bağlılığıyla bugüne kadar olduğu gibi el ele, huzur, güven ve birlik beraberlik içinde daha nice bayramlara ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz şehitlerimizin ailelerinin, gazilerimizin, saygıdeğer hemşerilerimin, milletimizin ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Related posts

Leave a Comment