İlham Aliyev’in Rusya’nın Rossiya-1 TV kanalına verdiği röportaj

İlham Aliyev’in Rusya’nın Rossiya-1 TV kanalına verdiği röportaj

DÜNYA 

İlham Aliyev’in Rusya’nın Rossiya-1 TV kanalına verdiği röportaj

28 Kasım’da Rusya’nın Rossiya-1 TV kanalında yayınlanan Kremlin. Putin. “Moskova” programı, Rusya Federasyonu’na yaptığı çalışma ziyareti sırasında Soçi havaalanında Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir röportaj yayınladı.

Röportajı sunar.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: Biz Azerbaycan olarak bunu çok olumlu karşılıyoruz. Bunu bugünkü toplantıda söyledim. Rusya, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşmesinde çok önemli bir rol oynuyor. Bu, toplantı sonunda kabul edilen, ulaşım ağlarının açılması ve sınırlandırma komisyonunun çalışmaya hazırlanması için atılan adımlara ilişkin Ortak Bildiri ile kanıtlanmıştır. Azerbaycan tüm bu konuları defalarca gündeme getirdi ve Rusya her zaman destekledi. Bu nedenle bugünkü toplantı çok önemli.

Kaynak:https://president.az/articles/54443

Related posts

Arabic Arabic Azerbaijani Azerbaijani Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Hindi Hindi Italian Italian Kazakh Kazakh Kyrgyz Kyrgyz Polish Polish Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish Uzbek Uzbek