GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ

GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ

DÜNYA 

Traitlonun zor bir spor dalı olduğunu ifade ederek kişisel yetenekleriyle ve disiplinle çalışarak önemli başarılar elde eden sporcuları kutlayan Cumhurbaşkanı Tatar, ağır koşullarda yapılan triatlonun cesaret ve sıkı çalışma gerektirdiğinin altını çizerek KKTC’nin özelde triatlon daha genel ölçekte de tüm spor branşları için gerekli altyapı ve doğal koşulların uygun olduğunu ifade etti.
facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

 

“GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Sunulan olanaklardan gençlerin faydalanmasının gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, devlet olarak gençlerin önünü açmaya devam edeceklerini vurgulayarak, elde ettİkleri başarılarla KKTC bayrağını dalgalandıran gençleri tebrik etti. “KKTC’nin böyle başarılara ihtiyacı vardır. Halkımız bu başarıları takdir ediyor” şeklinde konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Tatar, insan haklarına aykırı çağ dışı izolasyonlara rağmen Kıbrıs Türkü’nün dayanışarak direneceğini ve nice başarılar elde edeceğinin altını çizdi.

“ÖNÜMÜZ AÇIK”
Kabulde hazır bulunan, Cumhurbaşkanlığı Spor Danışmanı ve aynı zamanda Triatlon Federasyonu Organizasyon Komitesi Başkanı Sertaç Bozatlı da 10 sporcuyla yer aldığımız Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda 6 sporcumuzun kürsüye çıkma başarısını gösterdiğini ifade ederek KKTC’de elit seviyede birçok alanda sporcu yetiştirildiğini vurguladı. Bozatlı, triatlon sporunun önünün açık olduğuna dikkat çekerek, KKTC’li sporcuların bu branşta ambargoları delerek uluslararası platformlarda büyük başarılar elde etmeye devam edeceğine inanç belirtti.

KAYNAK:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskanimiz-ersin-tatar-alanyada-duzenlenen-turkiye-triatlon-sampiyonasina-katilan-kktcli-8901

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish