Fransız sanatçı Jeff Leal’in Bitkisel Düşlem sergisi bu hafta kapılarını açıyor

Fransız sanatçı Jeff Leal’in Bitkisel Düşlem sergisi
bu hafta kapılarını açıyor

KÜLTÜR SANAT 

SERGİ: BİTKİSEL DÜŞLEM – JEFF LEAL

Institut français Türkiye’nin İstanbul şubesi bahçesinde,
Fransız sanatçı Jeff Leal’in Bitkisel Düşlem sergisi
bu hafta kapılarını açıyor.

21 Ekim’den 21 Aralık tarihine kadar Institut français bahçesinde Jeff Leal’in Bitkisel Düşlem sergisi sanat severler ile buluşacak.
Bitkisel Düşlem, doğadan yeniden beslenmeye ve doğanın canlı varlıkları bitkilere karşı duyarlı olma ihtiyacından kaynaklanan sanatsal bir çalışmadır. Bitkileri yeniden yorumlamanın, renklerini değiştirmenin basit gerçeği bizleri, onları yeniden keşfetmeye, tüm güzellikleri ve karmaşıklıkları içinde yeniden değer vermeye davet ediyor. İlk bitkilerin varlığıyla bizim aramızda bir milyar yıldan daha fazla bir süreç var. Bitkiler sudan ilk çıkan canlılardır. Bizler, onlar ve Dünya’ya saldıkları oksijen sayesinde nefes alabiliyoruz. Bitkiler olmadan hayatta kalmamız imkansız.

Sanatçı
Jean-François Leal, 1987’den bu yana fotoğrafçılık ve yönetmenlik yapmaktadır. Fransa’nın Ardennes bölgesinde, Endülüslü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen sanatçı, görsel-işitsel alanındaki üniversite eğitimi ve gerçekleştirdiği seyahatler ona, yeni yerleri incelemek ve dönüştürmek için farklı bir evrenin kapılarını araladı.

 

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish