Devlet başkanı, Wabtec Başkanı ve CEO’su Rafael Santana’yı kabul etti

Devlet başkanı, Wabtec Başkanı ve CEO’su Rafael Santana’yı kabul etti

SİYASET 

 

 

Olaylar

Uluslararası topluluk

Devlet başkanı, Wabtec Başkanı ve CEO’su Rafael Santana’yı kabul etti

17 Eylül 2023

New York, ABD

 

 

 

Toplantıda, Kazakistan’daki demiryolu endüstrisinin yeniden inşası kapsamında Wabtec ile işbirliği olanakları tartışıldı.

 

 

 

 

Rafael Santana, Kazakistan’da hidrojen teknolojileri ve bileşenleri kullanılarak lokomotif üretiminin başlatılması, mühendislik merkezinin oluşturulması ve teknoloji transferi için geliştirilen yatırım projeleri hakkında Devlet Başkanını bilgilendirdi.

 

 

 

Kassym-Jomart Tokayev, şirketin taşımacılık ve lojistik sektörüne yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapma planlarını memnuniyetle karşılayarak, bunun Trans-Hazar Uluslararası Taşımacılık Rotasının geliştirilmesine katkıda bulunacağını ve diğer altyapı projelerine temel oluşturacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanının ABD ziyareti kapsamında, NC Kazakistan Temir Zholy anonim şirketi ile Wabtec arasında stratejik iş birliğine ilişkin çerçeve anlaşması imzalandı.

 

 

 

Wabtec (Westinghouse Air Brake Technologies Corporation) bir Fortune 500 şirketidir ve nakliye ve lojistik alanında dünya liderlerinden biridir.

Şirketin 50’den fazla ülkede 27.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-prinyal-prezidenta-i-glavnogo-ispolnitelnogo-direktora-kompanii-wabtec-rafaelya-santanu-178530

 

 

Related posts