Büyükelçinin Azerbaycan Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanı ile görüşmesi

Büyükelçinin Azerbaycan Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanı ile görüşmesi

GÜNCEL 

Büyükelçinin Azerbaycan Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanı ile görüşmesi

.2024..jpg

 

 

 

9 Nisan 2024 tarihinde Tacikistan Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçisi İlhom Abdurahmon, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanı, Tacikistan ile Azerbaycan Arasında Hükümetlerarası Ticari ve Ekonomik İşbirliği Ortak Komisyonu Eş Başkanı ile görüştü Muhtar Babayev.

Toplantıda taraflar, taraflar arasında ticaret-ekonomik, sanayi, ulaştırma ve yatırım ile diğer işbirliği alanlarında daha önce varılan anlaşmaların uygulanmasının yanı sıra ticaretle ilgili Ortak Hükümetlerarası Komisyonun bir sonraki toplantısının yapılması konusunu tartıştı. Tacikistan ve Azerbaycan arasında ekonomik işbirliği.

Taraflar ayrıca, “Sürdürülebilir Kalkınma için Su, 2018-2028” Uluslararası Eylem On Yılı Üçüncü Yüksek Düzeyli Uluslararası Konferansı ve Taraflar Konferansının 29. oturumu çerçevesinde Tacikistan ile Azerbaycan arasındaki etkileşim konularını da değerlendirdi. BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (COP29).

 

 

 

 

Tacikistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın sosyal medyadaki resmi sayfaları:

Facebook’tayız : www.facebook.com/mfa.tj​

Twitter’dayız : twitter.com/MOFA_Tajikistan​

Instagram’dayız : instagram.com/mfa_tjk​

Azerbaycan

kaynak:https://mfa.tj/en/main/view/14787/meeting-of-the-ambassador-with-the-minister-of-ecology-and-natural-resources-of-azerbaijan

 

Related posts