Biz eski nesil olduk galiba ..

Biz eski nesil olduk galiba ..

GÜNCEL 

İZMİR VE AYDIN İL TEMSİLCİMİZ  Ekonomist  Gazeteci SİBEL ARSLAN  Biz eski nesil olduk galiba .. Diyerek Bayramı Yaşıyoruz açıklamalarında bulundu .

Arslan , Biz eski nesil olduk galiba ..

Ülkemiz ve bütün dünyada süregelen bir pandemi bütün insanlığı değerlerinden ananevilerinden yaşanmışlıklarından aldığı bir BAYRAM YAŞIYORUZ.

Sabah namazının kılınması aile büyüklerimizin küçük bir virüse kurban gittiği bir dönemdeyiz… kimsenin kapısı çalışmıyor.. Sokaklarda zaten olmayan çocuk sesleri tamamen yok.. komşular mi onlar çoktan unutuldu … Garip hayal bile edilmeyen bir durum.. yine ufakta olsa bayramları bayram gibi yaşayan kişilere acı çöktü.

Bizler alışkınız masaların etrafında toplanmaya sohbetler kahkalar .. dur çocuğum koşma çocuğum terlisin dur arkana havlu koyayım.. Kızım kahve yap Ayşe teyzenin…

Nasıl da güzel günler…geri gelir mu bilinmez,

Fakat Bayramın ismi ŞEKER BAYRAMI olmaktan çıktığından mi nedir , tadı tuzu kalma misti.. hangi otele gidelim nereye gidelim. evde kalmayalım…şimdi evde Kal ÜLKEM belki kaybettiğin değerlerine sahip çıkarsın aklına gelir 1 hafta önceden başlayan bayram telaşı, evlatlarına aldığın bayramlıklar ,kapını çalan çocuklara verdiğin mendil ve şekerler aaa kolonya ile tanıştın zaten dezenfektan adıyla… kullan iyi geliyor, eskiye dair ne varsa sahip çıkacağın ..

UNUTMAYALIM hayatın değeridir üreten eller hayatın değeridir sevgi dolu kalp … o elimizdeki telefonlara iyice gömülelim..

gözlerimiz bozulunca kadar… orda var mı sıcaklık ..

ŞEKER TADINDA BAYRAMLAR … ŞİMDİ EVDESIN… ISTESEN DE KİMSE ÇALMAZ KAPINI NUMARA YAPMA …

İZMİR VE AYDIN İL TEMSİLCİMİZ SİBEL ARSLAN

Related posts

Leave a Comment