Başkan, Citigroup CEO’su Jane Fraser ile görüştü

Başkan, Citigroup CEO’su Jane Fraser ile görüştü

SİYASET 

 

 

 

Olaylar

Uluslararası topluluk

Başkan, Citigroup CEO’su Jane Fraser ile görüştü

2023

New York, ABD

Toplantıda Amerikan finans holdinginin ülkemizdeki faaliyetlerinin genişletilmesine yönelik görüşler görüşüldü.

 

 

 

Kazakistan’da faaliyet gösteren tek ABD bankası olan Citibank Kazakistan, uluslararası yatırımcılar, kamu sektörü ve büyük işletmelerin lider ortağıdır.

 

 

 

Devlet başkanı, Kazakistan Halkına kısa süre önce yapılan Hitap kapsamında Hükümet’e, bu alandaki rekabeti artırmak için üç güvenilir yabancı bankayı ülkeye çekme görevi verildiğini belirtti.

Bu bağlamda Kassym-Jomart Tokayev, Citigroup’un AIFC’yi küresel yatırımcılarla bağlantı kurma ve finans sektörünün dijital dönüşümünü destekleme konusundaki önemli rolünü olumlu bir şekilde değerlendirdi.

 

 

 

Devlet başkanı, Citigroup’un Kazakistan’ın ulaştırma ve lojistik potansiyelini geliştirmeyi amaçlayan bir dizi önemli projeyi finanse etme planlarını memnuniyetle karşıladı.

Muhataplar ayrıca makroekonomik tahminleri ve küresel finans piyasasındaki ana eğilimleri de tartıştılar.

 

 

 

JSC NC Kazakistan Temir Zholy ve Citibank arasındaki toplantı kapsamında, Wabtec lokomotiflerinin satın alınmasına yönelik finansmanın düzenlenmesine ilişkin temel koşullar hakkında bir anlaşma imzalandı.

 

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/prezident-vstretilsya-s-glavnym-ispolnitelnym-direktorom-citigroup-dzheyn-freyzer-1782513

 

 

 

 

Related posts