BAKAN KURUM LONDRA’DA ALMAN VE FRANSIZ HEYETLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

BAKAN KURUM LONDRA’DA ALMAN VE FRANSIZ HEYETLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

SİYASET 

BAKAN KURUM LONDRA’DA ALMAN VE FRANSIZ HEYETLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Londra Çevre Bakanları Toplantısı kapsamında Fransa Ekolojik Geçiş Bakanı Barbara Pompili ile Almanya Çevre, Doğa Koruma ve Nükleer Güvenlik Bakan Yardımcısı Jochen Flasbarth ile bir araya geldi.

Bakan Kurum, İngiltere’nin başkenti Londra’da İngiltere ve Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma’nın ev sahipliğinde düzenlenen Çevre Bakanları Toplantısı’na katıldı.

Kurum, bu kapsamda Fransa Ekolojik Geçiş Bakanı Pompili ve Almanya Çevre, Doğa Koruma ve Nükleer Güvenlik Bakan Yardımcısı Flasbarth’ın katılımlarıyla toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya ilişkin Twitter’dan paylaşımda bulunan Kurum, “Daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya için fikirlerimizi ortaya koyduğumuz görüşmemizde, iklim değişikliğiyle mücadelede ortak çalışmalarımızı ve iş birliğimizi ileriye taşıyacak adımları istişare ettik.” ifadesini kullandı.

Kaynak:https://csb.gov.tr/bakan-kurum-londra-da-alman-ve-fransiz-heyetleriyle-bir-araya-geldi-bakanlik-faaliyetleri-31959

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish