BAKAN ANDREAS SCHEUER, BENZİN ZAMMIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

BAKANI ANDREAS SCHEUER, BENZİN ZAMMIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

EKONOMİ 

ALMAN ULAŞTIRMA BAKANI ANDREAS SCHEUER, BENZİN ZAMMIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI!

Almanya’da iklim koruma paketinin belirlediği hedeflere ulaşılmaması durumunda, bir sonraki Şansölye adaylarına bakılmaksızın önümüzdeki yıl, yakıt fiyatlarında 40 sente varan bir artış söz konusu. Bu artış benzinin litre fiyatının 2 Euro’nun üzerinde olması demek.

Federal Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer, bu konuyla ilgili ilk kez net bir açıklama yaptı: Akaryakıt fiyatının üst sınırı 2 Euro olarak belirlenecek. Henüz 2 Euro sınırından çok uzaktayız. Eğer benzin fiyatı 2 Euro’nun üzerine çıkarsa o zaman siyasiler müdahele etmeli”. Ayrıca şunu da vurguladı: “Almanya’da ham petrol fiyatı üzerinde oldukça büyük bir paya sahip olan vergilerden bütün politikacılar sorumludur.”

Öte yandan Birlik, kırsal alanlarda yaşayan insanları, banliyö sabit ücreti aracılığıyla rahatlatmak istiyor. Bu, akaryakıt fiyatı 2 Euro’nun üzerine çıkarsa, vergi indirimleri uygulanacağı anlamına geliyor. CSU parti lideri Markus Söder, yakın zamanda banliyö ödeneğinde bir artış gündeme getirmişti: “Benzin fiyatı on sent artarsa, banliyö ödeneği bir sent artırılmalıdır”.

Scheuer ayrıca şunları vurguladı: “Geleceğimiz için değişikliğe ve elektromobiliteye ihtiyacımız var. Bu değişikliğe fosil yakıt tüketimini azaltarak başlamalıyız.”

Yeşiller ve SPD bu konuyu seçim kampanyasında gündeme getirdi: “Solcu bir Almanya ile, hareketlilik daha pahalı olacaktır.”

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL- ALMANYA

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish