AVRUPALI TÜRKLER GÜMRÜKLERİ ZENGİN ETMEYE DEVAM EDİYOR‼️

AVRUPALI TÜRKLER GÜMRÜKLERİ ZENGİN ETMEYE DEVAM EDİYOR‼️

EKONOMİ 

Geçtiğimiz günlerde Sırbistan Gümrüğü, Belçika’dan Türkiye’ye giden bir araçta yaptığı aramada, erkek çorapları içerisine gizlenen 34 bin Euro ele geçirdi.

Yine Bremen Havalimanı’nda Türkiye’den gelen bir yolcunun 3 bin Euro değerindeki bileziğine ve kolyesine el konuldu. Altınlar, 600 Euro ceza ödendikten sonra geri alınabildi.

Hava yolu ile bilezik vb. işlenmiş ziynet eşyaları dahil en fazla 430 Euro’luk toplam ürün getirebilirsiniz. Kara yolunda ise bu miktar 300 Euro.

Türkiye’ye gidiş gelişlerde gümrüklerden beyan etmeden geçirebileceğiniz para miktarı ise yetişkin başına 9999 Euro’dur. 10 bin Euro üzeri ve miktar beyan edilmelidir. Beyan edilirse paranın kaynağı sorulabilir ancak vergi ödenmez.

Avrupa Birliği’nin yeni aldığı karara göre, gümrük yetkilileri, şüphe duyarlarsa, 10 bin Euro altındaki miktarlara da el koyup soruşturma başlatabiliyor. Bu yüzden, yanınızda bulunan parayı bankadan çekerken belgesini almanız ve saklamanız tavsiye ediliyor.

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL – ALMANYA

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish