AVRUPA’DA HAKSIZ YERE DEVLET YARDIMI ALAN KİŞİYE HAPİS CEZASI VERİLDİ!

AVRUPA’DA HAKSIZ YERE DEVLET YARDIMI ALAN KİŞİYE HAPİS CEZASI VERİLDİ!

DÜNYA 

ALMANYA’DA HAKSIZ YERE DEVLET YARDIMI ALAN KİŞİYE HAPİS CEZASI VERİLDİ!

Almanya’da iki ayrı işte çalıştığı halde devlet yardımı alan kişiye 22 ay hapis cezası verildi.

Almanya’da geçim sıkıntısı çekenlere maddi destek veren devlet, bu sayede yüzbinlerce kişinin mağdur olmamasını sağlıyor. Ancak bazı kişiler bu imkanları kötüye kullanıyorlar.

Osnabrück kentinde yaşayan bir kişinin, hem uzun süre devletten maddi yardım aldığı, hem de bunun yanı sıra iki ayrı işte çalıştığı ortaya çıktı. 38 yaşındaki kişinin devlete başvurarak “Hartz 4 adlı sosyal yardım almaya başladığı, 2017’de ve 2018’de birer yıl arayla iki ayrı işte çalışmaya başladığı belirtildi. Ancak kişi maaş aldığını devlete bildirmeyerek 7 bin Euro’ya yakın sosyal yardımı da almaya devam etti.

Çalışanların kayıtlı olduğu bilgi bankası ile sosyal yardım alanların bilgilerinin düzenli bir şekilde karşılaştırılması sonucu kişinin iki ayrı yerden para aldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine hakkında soruşturma açıldı. Devleti dolandırmaktan suçlu bulunan kişi hakkında 22 ay hapis cezası verildi.

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL- ALMANYA

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish