ALMANYA’DA YAŞAYAN TÜRKLER LASCHET’i Mİ DESTEKLİYOR

ALMANYA’DA YAŞAYAN TÜRKLER LASCHET’i Mİ DESTEKLİYOR…???

DÜNYA 

ALMANYA’DA YAŞAYAN TÜRKLER LASCHET’i Mİ DESTEKLİYOR…???

Almanya’da ve Türkiye’ye geri dönmüş bulunan 48 Türk, 26 Eylül’de yapılacak seçimlerde CDU-CSU’nun Başbakan Adayı Armin Laschet’i desteklediği belirtilmekte.

Çok uzun süre KRV Uyum Bakanlığı yapan daha sonra aynı eyaletin başbakanlığını yapan Armin Laschet, uyumlu, akılcı politikaları nedeniyle özellikle göçmenlere sahip çıkan bir politik figürdür. Bu açıdan aralarında sosyal demokrat, yeşil, Hristiyan demokrat ve liberallerinde bulunduğu 48 Almanyalı Türk, Armin Laschet’i 26 Eylül’deki seçimlere kadar 17 kentte yapacakları toplantılarla destekleyecekleri ifade edilmekte.

Laschet’in başbakanlığı Merkel’in politikalarının devamı olarak değerlendiriliyor!

İnisiyatifin sözcülüğünü yapan Prof. Dr. Faruk Şen: “Laschet’i Uyum Bakanı olduğu zamandan çok iyi tanırım. Eski kurumumda kendisiyle beraber çalıştık. Her açıdan akılcı bir politikacıdır. Böyle bir liderin Merkel’den sonra Almanya’ya Başbakan olması, hem Almanya, hem ülkede yaşayan göçmenler, hem de Türk-Alman ilişkileri açısından yararlı olacaktır” açıklamasını yaptı.

1,4 milyon Türk seçmen seçimlerde oy kullanacak!

3 Eylül akşamı Almanya’daki Kanal Avrupa TV’de bir açık oturumla başlayacak olan destekleme kampanyaları, bugüne kadar ev sahipliği olacak kuruluşlar belli olmuştur. Hedef, 3,3 milyon Türk’ün yaşadığı Almanya’da 1,7 milyon Alman vatandaşı olmuş bulunuyor. 18 yaşını geçmiş 1,4 milyon Almanyalı Türk seçmenin Armin Laschet’i desteklemelidir. Bu konuda 48 kişilik destek grubu çeşitli politik görüşlerden bilim insani, iş insanı, sendika ve sektör temsilcilerinden oluşmaktadır, açıklaması yapıldı.

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL -ALMANYA

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish