ALMAN HALKI AFGANLILARI İSTİYOR MU

ALMAN HALKI AFGANLILARI İSTİYOR MU

DÜNYA 

ALMAN HALKI AFGANLILARI İSTİYOR MU…???

Almanya’da yapılan bir anket Almanların, Taliban yönetiminden kaçan çok sayıda Afgana sığınma hakkı verilip verilmemesi konusunda ikiye ayrıldığını gösterdi.

Anket şirketi tarafından geçen hafta gerçekleştirilen temsili ankete göre katılanların, yaklaşık yüzde 46’sı, Afgan mültecilerin kabul edilmesine karşıyken, yüzde 47’sinin de Afganlara koruma verilmesinden yana olduğu sonucuna ulaşıldı.

Bununla birlikte, kabul politikasından yana olanlardan bazılarının, AB ülkelerinin de Afgan mülteciler konusunda kendilerine düşen payı üstlenmeleri şartına vardı. Anket sonucunda, Almanların sadece yüzde 22’sinin, diğer AB ülkelerinin Afgan mültecilerini desteklemese bile, Afganistan’dan çok sayıda insanın kabul edilmesini istedi.

Avrupa Birliği’nin İçişleri Bakanları geçen Salı günü yaptıkları toplantıda, Afganistan’dan gelen göçmenlerle başa çıkılması konusunda ortak bir sonuca varamadı. Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Danimarka gibi ülkeler, Avrupa’da bulunan mültecilere değil, yalnızca Afganistan’dan gelen kişilere ve mültecilere yardım sunmakta ısrarlı olduklarını belirtti. Bazı Avrupa ülkeleri de, 2015’te Suriye’de yaşanan kitlesel mülteci akınında da görüldüğü gibi, koruma ihtimali konusunda alarma geçti.

Anket, 27 Ağustos ile 31 Ağustos tarihleri ​​arasında Almanya’da 18 yaş ve üstü 2.017 kişiye uygulandı.

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL -ALMANYA

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish