18 ay sonra ilk konser! Fazıl Say’dan İstanbullulara müzik ziyafeti

18 ay sonra ilk konser!

Fazıl Say’dan İstanbullulara müzik ziyafeti

KÜLTÜR SANAT MAGAZİN 

18 ay sonra ilk konser!  Fazıl Say’dan İstanbullulara müzik ziyafeti

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, 1.5 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’da sanatseverlerle buluştu. “BKM Yaz Etkinlikleri” kapsamında Cumartesi akşamı Maximum Uniq Açıkhava’da sahneye çıkan sanatçıyı dinlemeye gelenler arasında; İnci Aksoy, Arzu Kaprol, Özlem ve Murat Güsar, Sedef İybar, Yonca Bagana ve Tuğba Yazıcı gibi isimler de vardı.

İstanbulluların yeni buluşma noktası Maximum Uniq Açıkhava, 24 Temmuz Cumartesi akşamı çok özel bir konsere ev sahipliği yaptı. Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, pandemi nedeniyle uzun süredir bir araya gelemediği İstanbullu dinleyicileriyle Maximum Uniq Açıkhava’da buluştu.

1.5 yıllık hasret sona erdi

Fazıl Say, “BKM Yaz Etkinlikleri” kapsamında verdiği konserde İstanbullulara müzik ziyafeti sundu. 1.5 yılın ardından çok özel bir repertuvarla sahneye çıkan sanatçı doksan dakika süren konserinde yorumladığı;
Fazıl Say
Kumru Ballad, Op.12
Frederic Chopin
Nocturnes No.2, No.20, No.21
Enrique Granados
Spanish Dance No.5
Maurice Ravel
Miroirs No.1, No.2
Claude Debussy
Suite bergamasque, III.Cailre de lune, I.Prelude
Françoise Couperin
Quatrieme Livre, or Fourth Book, Ordre 21eme de clavecin in E minör
Franz Schubert
Sonata in C minör, D.958, IV.Allegro
Johann Sebastian Bach
Goldberg Variations No.1, No.2, No.8, No.9, No.10, No.21
George Gershwin
Summertime Variations, Op.20 (arranged by Fazil Say for piano)
Fazıl Say
Kara Toprak, Op.8
Paganini Jazz, Op.5c
Eserleri ile müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı. Gecenin sonunda seyircilere kısa bir teşekkür konuşması da yapan Say, “İyi ki varsınız ve sanata destek veriyorsunuz. Biz müzisyenler salgının bitmesini sabırsızlıkla beklerken, sizin konserlerimize gelmeniz sadece benim için değil diğer tüm sanatçılar açısından da çok değerli. Ben tüm sanatçılar adına da müteşşekkir olduğumu iletiyim, bu akşam burada olduğunuz için teşekkür ediyoruz” dedi.

MUSTAFA DENİZ -İSTANBUL

Açıklama yok.

Related posts

Leave a Comment

Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish