23 NİSAN ÇOCUK VE GENÇLİK BULUŞMALARI SATRANÇ TURNUVASI” TBMM’DE BAŞLADI

23 NİSAN ÇOCUK VE GENÇLİK BULUŞMALARI SATRANÇ TURNUVASI” TBMM’DE BAŞLADI

SPOR 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

23 NİSAN ÇOCUK VE GENÇLİK BULUŞMALARI SATRANÇ TURNUVASI” TBMM’DE BAŞLADI

23 Nisan etkinlikleri kapsamında 9-12 yaş çocuklar arasında düzenlenen satranç turnuvası başladı. TBMM’ de düzenlenen turnuva, zorlu ve bir o kadar da keyifli mücadelelere sahne oldu.

Açıklama yok.

19 Şubat 2022 Cumartesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi hafta sonunda yine çocuk sesleriyle şenlendi.

İlki 15-16 Ocak 2022 tarihlerinde 7-8 yaş kategorisinde gerçekleştirilen turnuvanın ikincisi, 9-12 yaş kategorisinde 48 sporcunun katılımıyla TBMM’de başladı.

Turnuvanın başlangıcında konuşan TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Naim Çoban, çocukların 23 Nisan etkinliklerine coşkuyla katılmalarının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Oyuncular arasındaki tatlı rekabetin İlk günü zorlu mücadelelere sahne oldu, Çekişmeli geçen her maçın sonunda sporcuların bir birbirini tebrik etmesiyle kazanan centilmenlik oldu.

İlk gün müsabakalarının tamamlanmasının ardından çocuklar, Meclis Binası’nın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hasar alan bölümlerini ziyaret ettiler. Çocuklar daha sonra Genel Kurul Salonu’nu gezip hatıra fotoğrafları çekindiler.

TBMM Tören Salonu’nda gerçekleştirilen turnuva, TBMM Genel Sekreterliği ile Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında gerçekleştiriliyor.

Mart ayında düzenlenecek turnuvanın ardından her turnuvada ilk 6’ya giren sporcular 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kapsamındaki final turnuvasında yarışma hakkı kazanacak.

 

kaynak:https://meclishaber.tbmm.gov.tr/develop/owa/haber_portal.aciklama?p1=153414

 

Related posts

Arabic Arabic Azerbaijani Azerbaijani Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Hindi Hindi Italian Italian Kazakh Kazakh Kyrgyz Kyrgyz Polish Polish Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Tajik Tajik Turkish Turkish Uzbek Uzbek